Infra panely produkujú teplo okamžite

Kúrenie infrapanelom je relatívne nová forma kúrenia. Ale zároveň je to vynikajúci spôsob, ako znížiť spotrebu energie a chrániť životné prostredie. Infrapanely poskytujú množstvo výhod.

Infra panely produkujú teplo okamžite

Už vás nebaví čakať na vyhriate miestnosti? Hľadáte spoľahlivé kúrenie v hale prostredníctvom halového infražiariča? Kúrenie infrapanelmi poskytuje rýchle zahriate akejkoľvek miestnosti a haly v porovnaní s akýmkoľvek iným riešením vykurovania.

Náklady na energiu sú nižšie

Náklady na prevádzku infra žiariča v porovnaní s elektrickým ohrievačom sú omnoho lacnejšie, pretože vyžadujú menší výkon, aby zabezpečili rovnakú úroveň tepla – napríklad infračervený panel s výkonom 600 W poskytne rovnakú úroveň komfortu vykurovania ako ohrievač s výkonom 1 500 W, takže zhruba potrebujú tretinu energie, je to efektívne a úsporné kúrenie.

Získate viac miesta

Infrapanel sú pravdepodobne najmenej invazívne riešenia pre vykurovanie vôbec. Môžete ich zavesiť na stenu, alebo ich dokonca pripevniť na strop. Ohrievače môžete umiestni tak, aby ich nebolo vidieť. Kúrenie infrapanelmi je vhodné pre lokality, kde nie je zavedená plynofikácia.

Nenáročné na údržbu

Infrapanely nepoužívajú vzduch, a ani iné tekutiny na prenos tepla, prakticky s nimi nie je spojené žiadne opotrebenie. JE to výhodne aj pre ľudí s alergiami, pretože v miestnosti bude prirodzene ohriaty vzduch.  Neexistuje prakticky žiadny dôvod, aby infrapanely mechanicky zlyhali v porovnaní s tradičnými ohrievačmi.

Stále teplo

Infra panely okrem toho, že chránia pred plesňami, poskytnú domovu trvalý tepelný zážitok. Môžete sa rozlúčiť so studenými miestami. Infračervené ohrievače zahrievajú každý predmet v miestnosti (či už ide o stoličku, stenu alebo vy) úplne rovnomerne. Teplo potom vyžaruje z týchto objektov a vytvára stabilnú a pohodlnú teplotu. Infrapanely nevíria prach a preto nevznikajú alergie a nevysušujú vzduch ako iné formy kúrenia a preto sú prospešné pre zdravie človeka.