Lokalizácia úniku vody vám ušetrí nemalé peniaze

Pravdepodobne ste aspoň raz mali situáciu, keď voda začala kvapkať z potrubia. Toto je varovný signál úniku, ktorému by ste mali vždy venovať pozornosť. Je to vidieť aj počuť, no zistiť, kadiaľ voda tečie a kde sú škody, je možné len s pomocou profesionálov. A ak je možné rýchlo a bez straty majetku odstrániť malý nával, potom široký únik vody prinesie veľa nepríjemných problémov! A problém môže nastať vo chvíli, keď to najmenej čakáte. Proste únik vody je veľmi nebezpečný stav.

Pri prvých príznakoch alebo podozreniach na únik by ste mali kontaktovať špecialistov. Ak sa riešenie problému odloží, vyjdú z neho premrštené sumy za spotrebu vody, demontáže a opravy.

Prevencia únikov pre veľké priestory môže byť centralizované pripojenie k ochrannému meraču. Včasná kontrola vodovodného systému vám ušetrí peniaze, čas a zabráni nenapraviteľným škodám na majetku.

Opatrenia na lokalizáciu netesností môžu byť veľmi rôznorodé: vizuálne vyhľadávanie porúch potrubia, monitorovanie a diagnostika pomocou špecializovaných techník a zariadení, podrobná kontrola vodovodných potrubí vo vnútri aj vonku. Použitie akustických, vodíkových, korelačných metód, ako aj použitie termovíznych kamier umožňuje rýchlo identifikovať problémové miesto a lokalizovať únik vody. Kvalitná obnova miesta nehody si tiež vyžaduje odstránenie trhlín a skrytých netesností, kontrolu napojenia kanalizácie a vody.

Bez ohľadu na typ bývania, ak je v miestnosti vysoká vlhkosť alebo dostávate podozrivo vysoké účty za vodu – okamžite volajte havarijnú službu pre vodu a kanalizáciu, pretože zodpovednosť za svoj majetok leží na vás. Tím špecialistov pomôže odstrániť nehodu v byte, súkromnom dome a veľkej priemyselnej budove alebo sklade.

Špecialisti v každom prípade rýchlo zistia príčinu zatekania a kvalitne ju odstránia a vy sa tak zbavíte mnohých starostí a nemusíte sa obávať rizika záplav a škôd na majetku vo vašej domácnosti.