Zabezpečenie domu: 5 rád, ako na zabezpečenie domácnosti alebo firmy

Aj keď to učíme už malé deti, nie je na škodu si to znovu povedať. “Zdravie máme len jedno.” Myslite na to skôr, ako sa niečo stane. Zabezpečte si svoju domácnosť, predíďte tak prípadným nešťastiam a chráňte si to svoje, to cenné, predsa váš domov.

Domov je miestom, kde sa máme cítiť bezpečne. Ak to tak nieje, je správny čas na hľadanie riešení, ako na zabezpečenie domu. V totmo článku budeme hľadať odpovede a rady, ako na to. Mnohé systémy kúpite aj online, ich montáž zvládnete aj sami.

Ak nakupujete cez internet, nezabúdajte na zľavové kupóny. Tisíce do známych obchodov ako Alza, Hej, Datart a mnohých ďalších ich nájdete na stránkach KuponyZdarma.sk. Neprehliadnite exkluzívne kupóny na Datart.sk so zľavou 15€ na celý nákup, či produkty s TOP cenou so zľavou až 400€

Kamery aj ako prevencia

Kamerovým systémom môžete snímať domov a jeho okolie, aj keď nie ste na blízku. Ak hľadáte lacnejšie riešenie, môžu pomôcť aj atrapy kamier. Mnohé sú často na nerozpoznanie od klasických. Tu však nemáte v prípade potreby záznam.

Pozor na kľúče

Sú doslova “kľúčom” pre zámok vašej domácnosti. Strážte si ho a radšej ho nemajte na očiach. Snažte sa ho chrániť a mať ho pocelý čas pri sebe.

Alarm nielen pre firmy

Zabezpečenie alarmom je čoraz bežnejšie aj pri domácnostiach. Máte tak “poistku”, ak by sa do vášho domova chcel dostať niekto nepozvaný. Ak máte kvalitný smartfón, môžete všetko sledovať cez mobil.

Cennosti v trezore

Pomocou trezoru si viete ochrániť čo je vám cenné. Chránite tak nielen pred zlodejom, ale aj ohňom, povodňami či inými živlami. Mnohé modely sú cenovo dostupné, tu však radíme zainvestovať do kvality.

Detektory vás varujú

Pred únkom plynu, pred vodou, dymom, teplom či ďalšími potencionálne nebezpečnými látkami alebo udalosťami vás vedie varovať rôzne detektory. Zvážte ich prínosť aj vo vašej domácnosti.