4 TIPY, KTORÉ POMÔŽU ZLEPŠIŤ FUNGOVANIE VÁŠHO PLYNOVÉHO KOTLA

Pri akejkoľvek správe o poruche plynového kotla stŕpneme. Opravy predstavujú vždy vysoké investície, ktoré si nevyžadujú len financie, ale i časovú náročnosť. Preto sa snažíme svoj plynový kotol udržať vždy v najlepšej kondícii. Samozrejmosťou je pravidelné čistenie a servis kotla. Existuje však možnosť, ako podporiť dlhú životnosť nášho plynového kotla? Máme pre Vás dobrú správu. Na trhu sa dnes nachádza množstvo produktov, ktoré sú určené na starostlivosť o plynový kotol. S ich pomocou zvládnete mnoho úkonov, ktoré súvisia s čistením kotla veľmi jednoducho.

Nemrznúce kvapaliny

Prvými z nášho zoznamu sú nemrznúce kvapaliny, ktoré Vás ušetria nemalých nákladov na opravu v prípade, že na Vašej chate zamrzne voda. Mnoho vlastníkov kotlov rieši problém s možnosťou zamrznutia tak, že z celého systému vypustia vodu. Tento proces má však deštrukčný dopad na celý plynový kotol. Nemrznúce kvapaliny Vám pomôžu vyhnúť sa poškodeniu i zničeniu z dôvodu zamrznutia vody. Výhodou je, že mnohé z nich majú antikorózne vlastnosti a zabraňujú usadzovaniu vodného kameňa.

Čistiaca zmes na hrdzu a vodný kameň

Prajete si udržať svoj kotol ako nový a my to chápeme. Preto sme do nášho zoznamu zaradili i zmes, ktorá účinne odstraňuje hrdzu a vodný kameň. Ak pravidelne nečistíte svoj kotol, hrdza dokáže poškodiť celú vykurovaciu sústavu a postupne sa postarať o vznik celej rady porúch. Vodný kameň je zas zodpovedný za rastúce náklady na prevádzku tepelného čerpadla a môže stáť i za jeho rýchlym zlyhaním. Nezabúdajte preto na správne a kvalitné čistenie.

Ochranný biocídny prostriedok

Tento prostriedok je predovšetkým určený na podlahové kúrenie. Pomáha odstraňovať zo systému baktérie a kvasinky, ktoré by pri premnožení mohli spôsobiť nepríjemný zápach.

Čistiť výmenníkov zo strany spalín

Posledný čistič z nášho zoznamu neslúži na pridávanie do celého systému. Je predovšetkým určený na čistenie plynového kotla (čistiť však s ním môžete i iné typy kotlov, vždy je potrebné poradiť sa odborníkom pri servise kotla). Jednoducho odstraňuje všetky usadeniny i mastnotu, ktoré pri procese spaľovania vznikajú.