Ako uspieť na pohovore

Je to všetko v poriadku a dobré vedieť, čo na pohovore nerobiť, ale nie je to veľmi užitočné, ak neviete, čo by ste mali urobiť, aby ste získali prácu. Pracovné ponuky často informujú o nárokoch, ktoré by ste mali spĺňať.

Odložiť nervy sa ľahšie povie, ako urobí, ale naučiť sa poraziť nervozitu na pracovnom pohovore je dôležité, ak chcete vzbudiť dojem sebadôvery. Skúste sa uvoľniť a ukázať svoju prirodzenú osobnosť – zamestnávateľ bude mať oveľa lepší pocit, ako zapadnete do jeho tímu, ak to urobíte. Upokojte sa tým, že ak ste na pohovore, náborový pracovník je už ohromený tým, čo ponúkate, a po preštudovaní nespočetných aplikácií vám bude fandiť, ​​aby ste urobili dobre.

Nadšenie a pozitívny prístup sú tiež veľmi dôležité a okamžite urobia atraktívnejšieho kandidáta. Inzercia práce často hľadá práve pozitívne motivovaných. Počas pohovoru dokazujte a opakujte svoju motiváciu pre danú rolu a spoločnosť. Zamestnávatelia majú radi dopredu premýšľajúcich absolventov, ktorí sa dokážu zaviazať, že sa skutočne postavia nad konkurenciu, hovoria o budúcnosti spoločnosti a vašej úlohe v nej.

Ďalším dobrým tipom je dodržiavať základy. Podceniť silu slušného správania, pravidelného očného kontaktu, pevného stisku ruky či úsmevu môže byť ľahké. Buďte zdvorilí ku každému, s kým prídete do kontaktu, pretože nikdy neviete, kto môže byť vo výberovom paneli.